"BAĞIMSIZ BİR FİLM YAPMAK" ATÖLYESİ
EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ 2020 

(Güncellenecek)

 6 Hafta Boyunca / 18 Saat

Çarşamba Günleri
19:00 – 22:00

  •  1000-TL + KDV (Nakit ödeme)        
  • 1150-TL  + KDV (KK Tek Çekim)    
  • 1250-TL  + KDV (Bonus 4 Taksit) 
  •  18 Saat Eğitim + Eğitim Sonrası Destek

Atölyenin Amacı/Uygulanışı: Atölye, 2017'nin ödüllü bağımsız filmlerinden Ağustos Böcekleri ve Karıncalar'ın deneyimli senaryo yazarı ve yönetmeni Erhan Tuncer'in eğitmenliğinde gerçekleştirilecektir. Eğitim süresince kısa metrajdan uzun metraja, senaryo yazımından, çekim planı oluşturup bütçe aramaya kadar, düşük bütçeli, bağımsız filmler yapabilmenin tüm ayrıntıları belgelerle ve örneklerle anlatılacaktır. Ayrıca belli derslerde bağımsız film yönetmenleri ve yapımcıları da konuk edilecek, bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacaklardır.

Katılım Şartı: Atölyeye katılacak yönetmen adaylarının, kemera kullanımı, aks, çekim ölçekleri gibi en temel film yapım bilgilerine orta seviyede de olsa sahip olmaları gerekmektedir. Atölye, film yapım süreçlerinin pratik olarak uygulandığı bir atöyle değildir. Temel film yapım ve yönetmenlik eğitimi almak isteyenlerin yine Sinematek bünyesindeki Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi'ne başvurmaları gerekmektedir. "Bağımsız Bir Film Yapmak" atölyesi, temel eğitime sahip yönetmen adaylarına, film yapma hayallerini gerçekleştirme yolunda bilgilendirici, yönlendirici ve yol gösterici olma amacı taşımaktadır.   

ONLİNE BAŞVURU FORMU

"Bağımsız Bir Film Yapmak Atölyesi"ne ön kayıt yaptırmak için Online Başvuru Formu'nu kullanabilirsiniz. Başvurunuzun alınmasının ardından, kesin kayıt için gerekli bilgiler, eğitim bilgilendirme görüşmesi ve ödeme seçenekleri e-mail ve telefon yoluyla size iletilecektir.

SMS ÖN KAYIT
Ad / Soyad, Katılmak istediğiniz atölye, mail adresinizi yazarak 0532 423 58 35 numaralı telefona gönderiniz.